Wycieczka do Zakopanego klasy Vc, VIa, VIb
W dniach 3-5 czerwca 2019r. klasy Vc, VIa, VIb uczestniczyły w wycieczce do Zakopanego. Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie: p. Adrianna Adamska-Mundzia, Ewa Turlik-Kostanek i Agata Tkaczyk. Około godz. 13.00 uczniowie dotarli na miejsce i od razu udali się na Gubałówkę - jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Zakopanem. Obok Giewontu i Kasprowego Wierchu jest to najpopularniejszy szczyt górujący nad miastem. Jedno jest pewne, widoki jakie rozciągają się ze szczytu na Tatry są naprawdę niezapominane. Można zobaczyć praktycznie całą panoramę Tatr.Nie można było pominąć jednej z najsłynniejszych ulic Zakopanego, jaką są Krupówki. Na tym deptaku uczniowie zrobili zakupy w licznych sklepach i stoiskach, oferujących oryginalne góralskie pamiątki, następnie udali się do pensjonatu na obiadokolację.
Drugiego dnia po zjedzeniu śniadania o godzinie 9.00 wyruszyli na wycieczkę do Morskiego Oka, które jest bez wątpienia jedną z ikon Zakopanego. Goszcząc w mieście, niezależnie od tego jak długo, trzeba je po prostu odwiedzić. Droga nad jezioro jest dość męcząca - wije się długą 9 km, asfaltową wstęgą, ale po jej pokonaniu zgodnie można stwierdzić, że warto było przejść męczącą drogę, aby zobaczyć to leżące na wysokości 1395 m, zwane niegdyś Rybim Stawem największe i najpiękniejsze jezioro, malowniczo położone w Tatrach (34 ha i 50 m głębokości), bardzo licznie i chętnie odwiedzane przez turystów. Około godziny 20:00 właściciele pensjonatu przygotowali niespodziankę w postaci ogniska i pieczenia kiełbasek. Po tak emocjonującym i męczącym dniu wszyscy zasnęli nie wiadomo kiedy.
Ostatni dzień wycieczki przeznaczony był na zwiedzanie Krakowa. Turyści zobaczyli Katedrę Wawelską, uznawaną za najcenniejszy obiekt sakralny w Polsce. Katedra Wawelska to dla Polaków miejsce szczególne, odbyło się tu 31 koronacji królów Polski. Spoczywają w niej prawie wszyscy-od Władysława Łokietka do Augusta III królowie Polski. W wawelskich kryptach są groby polskich artystów: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Cypriana Kamila Norwida oraz Fryderyka Chopina. Po o spacerze po dziedzińcu wawelskim i podziwianiu widoków ze wzgórza, uczniowie udali się na Rynek Krakowski-największy średniowieczny plac Europy. W stylowych kramach Sukiennic zakupili pamiątki z Krakowa. Około godziny 17-ej ruszyli w drogę powrotną do domu.