Konkurs literacki i poetycko- plastyczny

W ramach obchodów jubileuszu 100- lecia naszej szkoły zachęcamy do udziału w dwóch konkursach: literackim i poetycko- plastycznym. Wszystkie szczegółowe informacje dostępne są w regulaminach zamieszczonych poniżej.

CELE KONKURSÓW:

1. Odkrywanie i rozwijanie talentów literackich, poetyckich i plastycznych wśród uczniów i rodziców.
  2. Rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie.
  3. Promowanie talentów.
  4. Integrowanie społeczności szkolnej oraz rozwijanie współpracy ze środowiskiem.

Regulamin Konkursu Literackiego  „Moje wspomnienia związane z „Szóstką”

I. Cele Konkursu:

Zachęcenie utalentowanej młodzieży i dorosłych do pisania i prezentowania własnej twórczości literackiej.

Rozwijanie wrażliwości i wyobraźni młodych Autorów, a także popularyzowanie ich twórczości.

Integracja uczniów i środowiska lokalnego.

II.  Zasady uczestnictwa w Konkursie:

1.  Konkurs adresowany jest do uczniów i dorosłych.

2. Prace nadesłane na Konkurs muszą być pracami własnymi, napisanymi w języku polskim, wcześniej niepublikowanymi i nienagrodzonymi w konkursach literackich.

3.Uczestnik Konkursu ma za zadanie napisać wypowiedź zainspirowaną przeżyciami związanymi ze szkołą.

4. Do pracy powinna być dołączona koperta z godłem zawierająca dane Autora: imię i nazwisko, wiek, telefon kontaktowy.

5. Jeden Autor może nadesłać tylko 1 pracę.

6. Praca zgłoszona do Konkursu nie może przekraczać 3 stron znormalizowanego maszynopisu. Nie ma limitu znaków dla wierszy. Tekst należy zapisać czcionką Times New Roman o wielkości 12 i wydrukować jednostronnie.

III. Termin i miejsce składania prac:

Prace należy składać do dnia 5 marca 2020r. osobiście lub przesłać na adres: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 , ul. Gminna 5/9, 97-200 Tomaszów Maz. z dopiskiem : konkurs literacki

IV. Jury:

Jury Konkursu zostanie powołane przez Organizatora Konkursu.

V. Kryteria oceniania:

twórczy charakter utworu,

poprawność stylistyczna i językowa,

poziom literacki pracy,

samodzielność i oryginalność,

ogólna estetyka pracy.

VI. Nagrody:

Dla zwycięzców Konkursu oraz wyróżnionych przewidziane są nagrody oraz dyplom.

VII. Wyłanianie laureata konkursu

Jury podejmuje decyzję większością głosów.

Przyznane zostaną trzy nagrody (I, II, III miejsce) oraz wyróżnienia w trzech grupach : dzieci do lat 13, młodzież do lat 17 i dorośli.

Jury zastrzega sobie prawo do innego podziału nagród.

Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej Organizatora.

Od decyzji Jury nie ma odwołania.

VIII. Postanowienia końcowe:

1. Nadsyłając pracę na Konkurs, Autor zgadza się na niezbędne poprawki redaktorskie w tekście oraz jej późniejsze upublicznienie przez Organizatora.

2. Biorąc udział w Konkursie, uczestnik akceptuje jego Regulamin.

3. Prace nie będą zwracane.

Regulamin Konkursu Poetycko – Plastycznego „100  wierszy na 100-lecie szkoły”

Regulamin

Konkurs  ma na celu zachęcenie uczestników do aktywności twórczej oraz do  interpretacji własnego tekstu literackiego.

I. Termin: Konkurs trwa do 5 marca 2020r.

II. Warunki uczestnictwa:

Uczestnicy konkursu powinni przygotować własny wiersz o szkole lub związanych z nią wspomnieniach oraz ilustrację w oparciu o tekst wykonaną dowolną techniką. Rozmiar prac nie powinien przekraczać formatu A 1. Każda praca powinna być opatrzona godłem, a w dołączonej kopercie winny się znaleźć  następujące informacje: imię i nazwisko Autora, wiek, dane kontaktowe.

IV. Oceny prac dokona komisja powołana przez Organizatora konkursu.

V. Kryteria oceniania:

Przy ocenie prac komisja będzie brała pod uwagę zgodność z tematem konkursu, oryginalność i estetykę.

VI. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane na szkolnej wystawie.

VII. Autorzy wyróżnionych prac otrzymają nagrody i dyplomy.